Jak zředit aspirin ve vodě?

1 tableta obsahuje
Účinné látky: kyselina acetylsalicylová 400 mg, kyselina askorbová (vitamin C) 240 mg.
Pomocné látky: dihydrát citronanu sodného 1206 mg, hydrogenuhličitan sodný 914 mg, bezvodá kyselina citrónová 240 mg, bezvodý uhličitan sodný 200 mg.

popis

Kulaté, ploché, zkosené bílé tablety s potiskem ve formě obchodního názvu (kříž „Bayer“) na jedné straně, druhá strana je hladká.

Farmakoterapeutická skupina

Nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID) + vitamín
ATX N02BA51 Kyselina acetylsalicylová v kombinaci s jinými léky, kromě psycholeptik

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika
Kyselina acetylsalicylová patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID) s analgetickými, antipyretickými a protizánětlivými vlastnostmi. Mechanismus účinku je založen na nevratné inhibici enzymů cyklooxygenázy, které regulují syntézu prostaglandinů.
Kyselina acetylsalicylová užívaná perorálně v dávkách 0,3 g až 1 g se používá k úlevě od bolesti a stavů doprovázených mírnou horečkou, jako je nachlazení a chřipka, ke snížení horečky a zmírnění bolesti kloubů a svalů.
Kyselina acetylsalicylová se také používá při akutních a chronických zánětlivých onemocněních, jako je revmatoidní artritida, osteoartritida a ankylozující spondylitida.
Kyselina acetylsalicylová inhibuje agregaci krevních destiček blokováním syntézy tromboxanu A2. Proto se používá u mnoha cévních onemocnění v dávce 75-300 mg denně.
Ve vodě rozpustný vitamín kyselina askorbová je součástí obranného systému organismu proti kyslíkovým radikálům a dalším oxidačním činidlům endogenního i exogenního původu, které se rovněž významně podílejí na zánětlivém procesu a funkci leukocytů.
Výsledky výzkumu in vitro и ex vivo ukázaly, že kyselina askorbová má pozitivní vliv na imunitní odpověď leukocytů u lidí.
Kyselina askorbová významně přispívá k syntéze intracelulárních látek (mukopolysacharidů), které spolu s kolagenovými vlákny zodpovídají za celistvost kapilárních stěn.
Přidání kyseliny askorbové ke kyselině acetylsalicylové snižuje gastrointestinální poruchy a oxidační stres. Tyto výhody mohou vést k lepší snášenlivosti kyseliny acetylsalicylové s kyselinou askorbovou ve srovnání se samotnou kyselinou acetylsalicylovou.
Farmakokinetika
Po perorálním podání se kyselina acetylsalicylová rychle a úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu. Během a po absorpci se přeměňuje na hlavní aktivní metabolit, kyselinu salicylovou. Maximální koncentrace kyseliny acetylsalicylové v krevní plazmě je dosaženo po 10-20 minutách, salicyláty – po 0,3-2 hodinách, resp.
Kyselina acetylsalicylová a salicylová jsou zcela vázány na bílkoviny krevní plazmy a jsou rychle distribuovány v těle. Kyselina salicylová přechází do mateřského mléka a prochází placentou.
Kyselina salicylová se metabolizuje hlavně v játrech. Metabolity kyseliny salicylové jsou kyselina salicylová, salicylfenolglukuronid, salicylacylglukuronid, kyselina gentisová a kyselina gentisin močová.
Kinetika eliminace kyseliny salicylové je závislá na dávce, protože metabolismus je omezen aktivitou jaterních enzymů. Poločas závisí na dávce a pohybuje se od 2-3 hodin při použití nízkých dávek do 15 hodin při použití vysokých dávek. Kyselina salicylová a její metabolity jsou vylučovány z těla především ledvinami.
Po perorálním podání je kyselina askorbová absorbována ve střevě aktivním transportním systémem závislým na Na+, nejaktivněji v proximálním střevě. Absorpce je neúměrná dávkování: se zvýšením denní perorální dávky kyseliny askorbové se její koncentrace v krevní plazmě a dalších tělesných tekutinách úměrně nezvyšuje, ale má tendenci se blížit horní hranici.
Kyselina askorbová je filtrována přes glomeruly a reabsorbována proximálními tubuly v procesu závislém na Na+. Hlavní metabolity jsou vylučovány močí ve formě oxalátů a kyseliny diketogulonové.

READ
Jak připravit a skladovat březovou mízu?

Indikace

Symptomatická léčba středně silné nebo mírné bolesti různého původu (bolesti hlavy, zubů, migréna, neuralgie, bolesti svalů, bolesti při menstruaci) u dospělých a febrilního syndromu při nachlazení a jiných infekčních a zánětlivých onemocněních u dospělých a dětí starších 15 let.

Kontraindikace

– Hypersenzitivita na kyselinu acetylsalicylovou, jiná NSAID nebo na kteroukoli další složku přípravku;
– erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi), gastrointestinální krvácení;
– úplná nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, recidivující polypózy nosní sliznice a vedlejších nosních dutin a intolerance kyseliny acetylsalicylové nebo jiných nesteroidních antirevmatik včetně anamnézy;
– kombinované užívání methotrexátu v dávce 15 mg týdně nebo více;
– závažná dysfunkce jater a ledvin (clearance kreatininu nižší než 30 ml/min);
– těžká srdeční dysfunkce (chronické srdeční selhání funkční třídy III-IV podle NYHA);
– hemoragická diatéza; hemofilie, trombocytopenie;
– nedostatek glukózo-6-fosfátdehydrogenázy;
– nedostatek vitaminu K;
– cerebrovaskulární nebo jiné krvácení;
– zánětlivá onemocnění střev v akutním stadiu;
– současné užívání perorálních antikoagulancií a kyseliny acetylsalicylové v dávce přesahující 3 g denně;
– těhotenství (I a III trimestr), období kojení,
– dětský věk (do 15 let).

S opatrností

Při současné léčbě antikoagulancii dna, peptický vřed žaludku a/nebo dvanáctníku (anamnéza), erozivní gastritida a sklon ke gastrointestinálnímu krvácení, dysfunkce jater, hypotrombinémie, hypovitaminóza K, anémie, stavy predisponující k zadržování tekutin v těle ( včetně poruchy srdeční funkce, arteriální hypertenze), tyreotoxikózy a sklonu k kalciumoxalátové nefrolitiáze. Užívání perorálních antikoagulancií a kyseliny acetylsalicylové v dávce nižší než 3 g denně, gastrointestinální krvácení (anamnéza), erozivní gastritida bez exacerbace, renální dysfunkce (clearance kreatininu 30-60 ml/min), bronchiální astma, chronická obstrukční plicní nemoc, nazální polypóza, senná rýma (pollinóza), lékové alergie, chronické srdeční selhání I-II funkční třída dle NYHA, II trimestr těhotenství, současné užívání s methotrexátem v dávce nižší než 15 mg týdně, urátová nefrolitiáza, metroragie, hypermenorea.

Těhotenství a laktemie

V prvním a třetím trimestru těhotenství je užívání všech léků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou kontraindikováno.
Ve druhém trimestru těhotenství lze občas předepsat kyselinu acetylsalicylovou. Doporučuje se nepoužívat jako dlouhodobou terapii.
období kojení
Salicyláty a jejich metabolity přecházejí v malých množstvích do mateřského mléka.
Při kojení dítěte je užívání léků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou kontraindikováno.

Dávkování a podávání

Uvnitř. Šumivou tabletu rozpusťte ve sklenici vody a vypijte po jídle.
U bolestivého syndromu mírné až střední intenzity a horečnatých stavů je jednotlivá dávka 1-2 šumivé tablety, maximální jednotlivá dávka jsou 2 šumivé tablety, maximální denní dávka by neměla překročit 6 tablet. Intervaly mezi dávkami léku by měly být alespoň 4 hodiny.
Délka léčby (bez konzultace s lékařem) by neměla přesáhnout 3-5 dní.
Aby se snížilo riziko rozvoje nežádoucích reakcí z gastrointestinálního traktu, měla by být použita minimální účinná dávka léku po co nejkratší průběh léčby.

Nežádoucí účinky

Na základě četnosti výskytu se nežádoucí účinky dělí na časté (≥ 1/100 a < 1/10), méně časté (≥ 1/1000 a < 1/100) a vzácné (≥ 1/10000 a < 1/1000). . U nežádoucích účinků zjištěných během postmarketingového sledování a jejichž četnost nelze spolehlivě odhadnout, je uvedena „frekvence neznámá“.
Gastrointestinální poruchy: často – ztráta chuti k jídlu; zřídka – průjem; frekvence neznámá – dyspepsie, bolesti břicha, nevolnost, zvracení, zjevné (černá stolice, krvavé zvracení) nebo skryté známky gastrointestinálního krvácení, které může vést k anémii z nedostatku železa, erozivním a ulcerózním lézím (včetně perforace) gastrointestinálního traktu.
Poruchy nervového systému: zřídka – bolest hlavy; frekvence neznámá – závratě, tinitus (obvykle známky předávkování).
Poruchy krve a lymfatického systému: frekvence neznámá – hemoragický syndrom, trombocytopenie. Krvácení může vést k akutní nebo chronické anémii, anémii z nedostatku železa s odpovídajícími laboratorními a klinickými projevy (astenie, bledost, hypoperfuze). U pacientů s deficitem glukózo-6-fosfátdehydrogenázy může dojít k hemolýze a hemolytické anémii.
Poruchy ledvin a močových cest: frekvence neznámá – při použití ve vysokých dávkách – hyperoxalurie a tvorba močových kamenů ze šťavelanu vápenatého, poškození glomerulárního aparátu ledvin.
Poruchy imunitního systému: frekvence neznámá – kožní vyrážka, rýma, anafylaktické reakce, bronchospasmus, angioedém, tvorba „aspirinové triády“ (bronchiální astma, polypózní rinosinusitida a intolerance kyseliny acetylsalicylové a pyrazolonů).
Poruchy jater a žlučových cest: velmi vzácně – Reyeův syndrom (akutní ztučnění jater s rozvinutým akutním jaterním selháním a encefalopatií); zřídka – dysfunkce jater (zvýšené jaterní transaminázy).
Pokud se takové příznaky objeví, doporučuje se přestat užívat lék a okamžitě se poradit s lékařem.

READ
Jak pěstovat tulipány po řezání?

Nadměrná dávka

V počáteční fázi otravy – vzrušení centrálního nervového systému, závratě, silné bolesti hlavy, snížená ostrost sluchu, rozmazané vidění, nevolnost, zvracení, zrychlené dýchání. Později se objevuje ospalost, křeče, anurie, deprese vědomí až koma, respirační selhání a poruchy metabolismu voda-elektrolyt.
Léčba: při známkách otravy vyvolejte zvracení nebo proveďte výplach žaludku, předepište aktivní uhlí a projímadlo a poraďte se s lékařem. Léčba by měla být prováděna na specializovaném nemocničním oddělení pod pečlivým dohledem, v případě potřeby korekce acidobazické rovnováhy, elektrolytové rovnováhy, alkalizace moči, hemodialýza, mechanická ventilace.

Interakce

Zvyšuje toxicitu metotrexátu, účinky narkotických analgetik, jiných NSAID, perorálních hypoglykemik, heparinu, nepřímých antikoagulancií, trombolytik a inhibitorů agregace krevních destiček, sulfonamidů (včetně kotrimoxazolu), trijodtyroninu, reserpinu; snižuje účinky urikosurických léků (benzbromaron, sulfinpyrazon), antihypertenziv a diuretik (spironolakton, furosemid).
Glukokortikosteroidy, alkohol a léky obsahující alkohol zvyšují škodlivý účinek na gastrointestinální sliznici a zvyšují riziko rozvoje gastrointestinálního krvácení.
Zvyšuje koncentraci digoxinu, barbiturátů a lithiových léků v krevní plazmě. Antacida obsahující hydroxid hořečnatý a/nebo hlinitý zpomalují a zhoršují vstřebávání kyseliny acetylsalicylové.
Kyselina askorbová zlepšuje vstřebávání přípravků železa ve střevech. Selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu zvyšují riziko krvácení do horní části gastrointestinálního traktu.
Zesiluje hypoglykemický účinek díky hypoglykemickému účinku kyseliny acetylsalicylové a vytěsnění derivátů sulfonylmočoviny z komplexů s krevními bílkovinami.
Snižuje účinek diuretik snížením glomerulární filtrace na pozadí inhibice produkce prostaglandinů ledvinami.
Systémové glukokortikoidy, kromě hydrokortizonu, zvyšují vylučování salicylátů, což může vést k předávkování salicyláty po přerušení léčby glukokortikoidy.
Zvyšuje toxicitu kyseliny valproové v důsledku jejího vytěsnění z komplexů s krevními proteiny.
Současné užívání deferoxaminu s kyselinou askorbovou může zvýšit toxicitu železa, zejména v srdci, což vede k srdeční dekompenzaci.

Zvláštní instrukce

Lék není předepisován jako antipyretikum dětem do 15 let s akutními respiračními onemocněními způsobenými virovými infekcemi z důvodu rizika rozvoje Reyeova syndromu (encefalopatie a akutní ztučnění jater s akutním rozvojem jaterního selhání).
Kyselina acetylsalicylová snižuje vylučování kyseliny močové z těla, což může u predisponovaných pacientů způsobit akutní záchvat dny.
Při dlouhodobém užívání léku byste měli pravidelně provádět kompletní krevní obraz a test stolice na skrytou krev a sledovat funkční stav jater. Od kyseliny acetylsalicylové
zpomaluje srážení krve, pak pacient, pokud je na operaci, musí o užívání léku lékaře předem informovat.
Během léčby byste měli přestat pít etanol (zvýšené riziko gastrointestinálního krvácení).
Ve druhém trimestru těhotenství je jednorázová dávka léku v doporučených dávkách možná pouze v případě, že očekávaný přínos pro matku převyšuje potenciální riziko pro plod.
Jedna dávka léku obsahuje 933 mg sodíku, což je třeba vzít v úvahu u pacientů, kteří dostávají dietu bez soli.
V případě potřeby by mělo být užívání léku během kojení, kojení přerušeno.
Aby se snížilo riziko zvýšeného krvácení, měl by být lék vysazen 4-8 dní před plánovanou operací a měl by být informován lékař.

READ
Jak ošetřit trávník proti plísním?

Popis léčiva Aspirin ® komplex (šumivý prášek pro přípravu perorálního roztoku, 500 mg + 15.58 mg + 2 mg) na základě oficiálních pokynů, schváleno výrobcem v roce 2014

  • Účinná látka
  • ATX
  • Farmakologická skupina
  • Nozologická klasifikace (ICD-10)
  • Struktura
  • Popis dávkové formy
  • Farmakologický účinek
  • Farmakodynamika
  • Indikace
  • Kontraindikace
  • Použití v těhotenství a laktaci
  • Dávkování a podávání
  • Nežádoucí účinky
  • Interakce
  • Nadměrná dávka
  • Bezpečnostní opatření
  • Zvláštní instrukce
  • Forma vydání
  • Производитель
  • Podmínky dovolené z lékáren
  • Podmínky skladování
  • Datum vypršení platnosti
  • Analogy (synonyma) léku Aspirin ® Complex
  • Objednávejte v moskevských lékárnách

Účinná látka

Farmakologická skupina

Nozologická klasifikace (ICD-10)

Struktura

Šumivý prášek pro přípravu roztoku pro perorální podání 1 balení
účinná látka:
kyselina acetylsalicylová 500 mg
fenylefrin bitartrát 15,58 mg
chlorfeniramin maleát 2 mg
Pomocné látky: bezvodá kyselina citrónová – 1220 mg; hydrogenuhličitan sodný – 1709,6 mg; citronová příchuť – 100 mg; barvivo chinolinová žluť (E104) – 0,32 mg

Popis dávkové formy

Jemně zrnitý prášek od téměř bílého po bílý se žlutavým odstínem.

Farmakologický účinek

Farmakologický účinekanalgetikum, antipyretikum, protizánětlivé, vazokonstriktor, antihistaminikum.

Farmakodynamika

Kombinovaný lék, jehož účinek je určen aktivními složkami obsaženými v jeho složení.

Kyselina acetylsalicylová má analgetický, antipyretický, protizánětlivý účinek, který je způsoben inhibicí enzymů COX účastnících se syntézy PG. Kyselina acetylsalicylová inhibuje agregaci krevních destiček tím, že blokuje syntézu tromboxanu A2.

Fenylefrin je sympatomimetikum a má vazokonstrikční účinek, snižuje otoky sliznic dutin, což má za následek snadnější dýchání.

Chlorfeniramin patří do skupiny antihistaminik, zmírňuje příznaky jako kýchání a slzení očí.

Indikace

Ke zmírnění příznaků nachlazení, ARVI, chřipky, doprovázené vysokou horečkou, zimnicí, bolestí hlavy a svalů, rýma a/nebo ucpaný nos, bolest v krku a kýchání.

Kontraindikace

  • přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou a jiná NSAID nebo jiné složky léčiva;
  • erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi);
  • chronický nebo opakující se průběh peptického vředu;
  • astma způsobené užíváním salicylátů nebo jiných NSAID;
  • poruchy krvácení, jako je hemofilie, hypoprotrombinémie;
  • závažné poškození funkce jater a/nebo ledvin;
  • nosní polypóza spojená s bronchiálním astmatem a nesnášenlivostí kyseliny acetylsalicylové;
  • arteriální hypertenze;
  • angina pectoris;
  • zvětšení štítné žlázy;
  • kombinované použití s ​​perorálními antikoagulancii;
  • kombinované užívání s inhibitory MAO, včetně 15 dnů po ukončení jejich užívání;
  • kombinované užívání methotrexátu v dávce 15 mg týdně nebo více;
  • zadržování moči;
  • těhotenství (I a III trimestr);
  • období kojení.

Lék není předepisován dětem do 15 let s akutními respiračními onemocněními způsobenými virovými infekcemi z důvodu rizika rozvoje Reyeova syndromu (encefalopatie a akutní ztučnění jater s akutním rozvojem jaterního selhání).

READ
Kdy je nejlepší čas na mulčování?

S opatrností:

  • pro onemocnění plic a ledvin;
  • glaukom;
  • feochromocytom;
  • kardiovaskulární nemoci;
  • diabetes;
  • hypertrofie prostaty;
  • anémie.

Použití v těhotenství a laktaci

Kontraindikováno v těhotenství (v XNUMX. a XNUMX. trimestru). Během léčby je třeba přerušit kojení.

Dávkování a podávání

Reklama: RLS-Bibliomed LLC, TIN 7714758963, erid=4CQwVszH9pUmKjt23pm

Reklama: RLS-Bibliomed LLC, TIN 7714758963, erid=4CQwVszH9pUmKjt23pm

Informace pouze pro zdravotníky.
Jste zdravotnický pracovník?

uvnitř, po jídle, po rozpuštění obsahu sáčku ve sklenici vody při pokojové teplotě.

Dospělí a děti starší 15 let: 1 balení. každých 6–8 hodin Maximální denní dávka jsou 4 balení, interval mezi dávkami je minimálně 6 hodin.

Délka léčby bez porady s lékařem by neměla přesáhnout 5 dnů, pokud je předepsána jako analgetikum a 3 dny, pokud je předepsána jako antipyretikum.

Nežádoucí účinky

Tělo jako celek: hyperhidróza.

Z trávicího traktu: nevolnost, dyspepsie, zvracení, žaludeční a duodenální vředy; krvácení do trávicího traktu, vč. skrytý (černá židle).

Alergické reakce: kopřivka, exantematózní kožní vyrážka, angioedém (Quinckeho edém); rýma, bronchospasmus a dušnost;

Z krevního systému: hypoprotrombinémie.

Z centrálního nervového systému a smyslových orgánů: závratě, zvonění v uších, bolest hlavy, ztráta sluchu.

Z močového systému: selhání ledvin, akutní intersticiální glomerulonefritida.

Z centrálního nervového systému a smyslových orgánů: bolest hlavy; nespavost, nevolnost, vzrušivost, úzkost, sucho v ústech. Ve vzácných případech – silná bolest hlavy, nevhodné chování.

Z kardiovaskulárního systému: zřídka – zvýšený krevní tlak, tachykardie.

Z močového systému: zřídka – bolestivé nebo obtížné močení.

Tělo jako celek: suchá ústa; suchost ústní a nosní sliznice, zhoršená akomodace (rozmazané vidění).

Z kardiovaskulárního systému: tachykardie.

Z trávicího traktu: zácpa.

Z močového systému: zadržování moči, potíže a bolest při močení.

Z centrálního nervového systému a smyslových orgánů: zhoršená pozornost, ospalost, závratě. Děti a starší pacienti mohou pociťovat letargii, neklid, závratě, úzkost a podrážděnost.

Pokud se objeví jakékoli nežádoucí účinky, měli byste přestat užívat lék a poradit se s lékařem.

Interakce

Ethylalkohol, cimetidin a ranitidin při současném použití s ​​kyselinou acetylsalicylovou se zvyšuje její toxicita.

Heparin a nepřímá antikoagulancia. Při současném užívání s kyselinou acetylsalicylovou se zvyšuje riziko krvácení v důsledku suprese funkce krevních destiček, vytěsnění nepřímých antikoagulancií z vazby na plazmatické proteiny a hypoprotrombinémie.

Kortikosteroidy zvyšují riziko sekundárního poškození gastrointestinální sliznice.

Při současném použití se zidovudinem se toxické účinky zidovudinu a kyseliny acetylsalicylové zvyšují.

Kyselina acetylsalicylová snižuje vstřebávání NSAID (indometacin, fenoprofen, naproxen, flurbiprofen, ibuprofen, diklofenak, piroxikam).

Zvyšuje koncentraci fenytoinu v důsledku jeho vytěsnění z vazby na proteiny.

Zvyšuje hypoglykemický účinek antidiabetik a inzulinu tím, že kyselina acetylsalicylová ve vysoké dávce má hypoglykemické vlastnosti a vytlačuje deriváty sulfonylmočoviny z vazby na plazmatické proteiny.

Zvyšuje ototoxický účinek vankomycinu.

Zvyšuje účinek methotrexátu snížením renální clearance a jeho vytěsněním z vazby na proteiny.

Salicyláty snižují urikosurický účinek probenecidu a sulfinpyrazonu díky kompetitivní tubulární eliminaci kyseliny močové.

inhibitory MAO (antidepresiva – tranylcypromin, moklobemid; antiparkinsonika – selegilin). Při současném užívání s fenylefrinem se mohou vyvinout závažné nežádoucí účinky ve formě intenzivní bolesti hlavy, zvýšeného krevního tlaku a tělesné teploty.

Beta-blokátory. Při současném použití s ​​fenylefrinem je možné zvýšení krevního tlaku (arteriální hypertenze) a závažná bradykardie.

Sympatomimetika. Při současném použití s ​​fenylefrinem se zvyšuje účinek sympatomimetik na centrální nervový systém a kardiovaskulární systém. Možné neklid, podrážděnost, nespavost.

READ
Kde nejsou klokani?

Inhalační anestetika. Užívání finilefrinu před inhalační anestezií zvyšuje riziko poruch srdečního rytmu. Léčba fenylefrinem by měla být přerušena několik dní před plánovanou operací.

Rauwolfia alkaloidy. Při současném použití s ​​fenylefrinem může být jeho terapeutický účinek snížen.

Kofein Při současném použití s ​​fenylefrinem se mohou zvýšit terapeutické a toxické účinky kofeinu.

Indomethacin, bromokriptin. V ojedinělých případech je při současném použití s ​​fenylefrinem možná těžká arteriální hypertenze.

SSRI. Při současném užívání s antidepresivy této skupiny (fluvoxamin, paroxetin, sertralin) se může zvýšit jak citlivost organismu na sympatomimetika, tak riziko rozvoje serotonergního účinku.

Snižuje hypotenzní účinek takových antihypertenziv ze skupiny sympatolytik, jako je reserpin, guanethidin.

Alkohol, prášky na spaní, trankvilizéry, antipsychotika (neuroleptika), centrálně působící analgetika. Chlorfeniramin může zvýšit jejich tlumivý účinek na centrální nervový systém.

Anticholinergní léky – atropin, spazmolytika, tricyklická antidepresiva, inhibitory MAO, antiparkinsonika. Chlorfeniramin zvyšuje jejich anticholinergní účinek.

Nadměrná dávka

Příznaky: nevolnost, zvracení, zvonění v uších, zhoršení sluchu a zraku, zrychlené dýchání, silná bolest hlavy, nerovnováha, těžká ospalost, srdeční arytmie.

Léčba: výplach žaludku, podání aktivního uhlí, symptomatická terapie.

Bezpečnostní opatření

Kyselina acetylsalicylová může způsobit bronchospasmus, záchvat bronchiálního astmatu nebo jiné reakce z přecitlivělosti. Rizikovými faktory jsou přítomnost bronchiálního astmatu, nosní polypy, horečka, chronická bronchopulmonální onemocnění, alergie v anamnéze (alergická rýma, kožní vyrážky).

Kyselina acetylsalicylová může zvýšit sklon ke krvácení, což je spojeno s jejím inhibičním účinkem na agregaci krevních destiček. To je třeba vzít v úvahu, když jsou nutné chirurgické zákroky, včetně drobných zákroků, jako je extrakce zubu. Před operací, ke snížení krvácení během operace a v pooperačním období, byste měli přestat užívat lék 5-7 dní předem a informovat lékaře.

Dětem by neměly být předepisovány léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou, protože v případě virové infekce se zvyšuje riziko Reyeova syndromu. Příznaky Reyeova syndromu jsou dlouhodobé zvracení, akutní encefalopatie a zvětšení jater.

Během léčby se nedoporučuje pít alkohol z důvodu zvýšeného rizika nežádoucích účinků z gastrointestinálního traktu spojených s užíváním kyseliny acetylsalicylové a zvýšeného sedativního účinku chlorfeniraminu.

Vzhledem k tomu, že při použití chlorfeniraminu jsou možné změny parametrů kožního testu na alergii, doporučuje se o užívání léku informovat lékaře a 3 dny před kožním testováním jej vysadit.

Během léčby se nedoporučuje užívat léky proti bolesti, sympatomimetika, guanetidin a betablokátory.

Nedoporučuje se užívat lék systematicky a pro profylaktické účely před očkováním.

Při selhání ledvin se sníženými hladinami plazmatického albuminu se zvyšuje riziko lékové toxicity.

Zvláštní instrukce

Pacienti omezující příjem soli by si měli uvědomit, že každý sáček obsahuje hydrogenuhličitan sodný.

Aktivní složka fenylefrin, která je součástí léku, může způsobit pozitivní výsledek při dopingovém testu u sportovců.

Aspirin ® Complex může způsobit ospalost, a proto narušit schopnost řídit auto a obsluhovat pohyblivé stroje.

Forma vydání

Šumivý prášek pro přípravu roztoku pro perorální podání. 3547,5 mg každý v papírovém sáčku, laminovaném hliníkovou fólií a polyethylenovou fólií, 2 sáčky každý spojený do 1 proužku (odděleného podél perforovaného proužku); 5 proužků je baleno v kartonové krabici.

Производитель

Kimika Pharmaceuticals Bayer S.A.

Výrobce Kern Pharma S.L. 08228 Terrassa, Španělsko.

Další informace lze získat na adrese: 107113, Moskva, 3. ulice Rybinskaja, 18, budova 2.

Rate article
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: